Satranç Eğitimi

Oku

Hakkımızda

ÖZEL MAVİ DÜŞLER ANAOKULU

Kağıthane’de sakin ve güvenli bir site içerisinde bulunan Mavi Düşler Anaokulu deneyimli eğitimciler tarafından kurulmuş, yüreklerini ve birikimlerini eğitime katan öğretmenlerin, çocuk eğitimini adeta sanata dönüştürdüğü bir okul öncesi eğitim kurumudur.

Okulumuza; Milli Eğitim Bakanlığı’nın 02.05.2012 tarih ve 405.01.01/3930 sayılı yazısı ile kurum açma ve çalışma ruhsatı verilmiştir. 

Burcu SARAÇ (Anaokulu Öğretmeni), Yeliz MERCAN (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni), M. Emin SARAÇ (Sınıf Öğretmeni), Serhat MERCAN (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni) ortaklığında kurulan okulumuzun; eğitim ortamları, materyalleri, alt yapı sistemleri yenilenerek 2 Mayıs 2012 tarihinden itibaren eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 

Özel Mavi Düşler Anaokulu 400 metrekarelik, her yaş çocuğuna uygun oyuncaklarla ve eğitim materyalleri ile donatılmış sınıflara, sanat-hobi atölyesine, spor-aktivite odasına ve yaz kış çocukların oynayabilecekleri kauçuk alanla kaplı bir bahçeye sahiptir.

Özel Mavi Düşler Anaokulu olarak hedefimiz empati duyguları ve farkındalıkları gelişmiş, sosyal ve özgüvenleri yerinde, yaratıcı ve problem çözen ve kendini doğru ifade eden bireyler yetiştirebilmektir.

Özel Mavi Düşler Anaokulu’nda küçük yaşta başlayan okul serüveni, iyi ve doğru bir okul öncesi eğitimle, başarılı bir ilköğretim yaşantısına dönüşür.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan kurumumuz, MEB programlarının yanı sıra Montessori, proje ağırlıklı Regio Emilio, sorgulamalarını sağlayan, yaratıcı düşünme becerilerini, bilgi, davranış ve tutumlarını geliştiren PYP ve doğayla iç içe olan Waldorf yaklaşımları kullanılmaktadır. 

Dil alanında uzman eğitmenlerle yabancı dil eğitimi verilmektedir. 

Dans etkinlikleri, orff öğretisi ve beden perküsyonu ile gerçekleşen müzik etkinleri, seramik, kum sanatı, resim çalışmalarının yer aldığı sanat etkinlikleri, gezi, tiyatro, sinema gibi aktivitelerle çocuklarımıza sosyal ortamlar yaratılmaktadır.

Okulumuzda çocukların gelişimleri takip edilmekte, tanıma ve değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Velilerimizle, seminer ve bültenlerle bilgi paylaşımında bulunulmaktadır. 

Yemeklerimiz okul içerisinde pişirilirken, doğal yiyeceklerden oluşmalarına özen gösterilmekte ve aylık listeler halinde velilerimize sunulmaktadır. 

Mavi Düşler Anaokulu hiç kapanmadan yaz ayları da dahil tüm etkinlikleriyle sabah 07.30 akşam 18.30 saatleri arasında eğitim vermektedir. Beş tam gün, beş yarım gün ve üç tam gün grupları mevcuttur. 

Çocuğunuzun okul hayatına güvenle başlaması, mutlu ve

başarılı bireyler olması için, doğru bir başlangıç yapın…